LR MSM Vücut Jeli

LR’ın özellkile kas-eklem ağrıları, kireçlenmeler, romatizmal eklem iltihabı gibi durumlar için rahatlatıcı ürünlerinden biri olan MSM Vücut jeli içerisindeki en önemli etken madde MSM'nin (Methyl Sulfonyl Methane) marifetleri saymakla bitmiyor.

MSM nedir önce o konuyu aydınlatalım. MSM aslında bir organik sülfür kaynağıdır ve et, süt ürünleri ile bazı sebzelerde bulunmaktadır. Fakat pişirme esnasında ısıyla birlikte buharlaşarak kaybolmaktadır.

Bu sebeple sülfürden fakir diyet durumu bizler için büyük talihsizliktir çünkü organik sülfür vücutta en yaygın bulunan 3. mineral olma özelliği taşımaktadır. Bu da bize vücudumuz için ne kadar önemli olduğunu göstermektedir. Peki neden önemlidir? Kocaman bir ÇÜNKÜ geliyor burada:
1- Aminoasit ve dolayısıyla protein üretiminde,
2- Hücreler arası oksijen taşınmasında,
3- Vücudun doğal olarak detoksifiye edilmesinde,
4- Kolajen gibi proteinlerin, enzimlerin ve bağışıklık sistemi elemanlarının üretiminde,
5- Glukozamin adı verilen ve kas dokusu, bağ dokusu, eklemlerin yapısında bulunan bu maddenin yapımında organik sülfür her daim baş rolü oynar.

İşte organik sülfür eksikliğinde tüm bu sistemler çöker ve bizler başta kas-eklem rahatsızlıkları olmak üzere erken cilt yaşlanması, yaraların iyileşmesinde gecikme gibi sorunlarla karşılaşırız. Peki bu durumda MSM jelimiz ne işe yarıyor dediğinizi duyar gibi oluyorum:) MSM jeli sorunlu bölgeye uyguladığımızda içerisindeki MSM cilt tarafından emilerek alt katmanlara geçiriliyor ve böylece biz de vücudumuza lokal olarak organik sülfür desteği sağlamış ve sıkıntılarımızı hafifletmek için bir adım atmış oluyoruz.

MSM’ nin marifetleri saymakla bitmiyor demiştik. Bir diğer özelliği ve güzelliği de cilt rengini açma kabiliyeti olması! Hadi canım sen de! demeyin, hemen anlatıyorum:) MSM maddesi cilde rengini veren melanin pigmentinin üretim yolunu değiştirir, yani eumelanin (koyu renk pigmentler) yerine pheomelanin (sarı renk pigmentler) üretilmesini sağlar. Bu sayede MSM jelimiz güneş, hamilelik vb. yüzünden oluşan lekelerin hafifletilmesi için de kullanılabilir.
Okunma 1738 defa
Mesut Köylüce

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.