EGZAMA İÇİN ALTERNATİF ÇÖZÜM

Egzama için kesin çözümden bahsetmek oldukça iddiali olacaktır. Ancak iyi bir araştırma yapanlar egzamanın en temel sebeninin kesinlikle beslenme olduğunu anlayacaktır. Günümüzde tamamen endüstiriyel gıdalarla beslenen insanoğlu çözümü olmayan hastalalıklarla kendini çaresiz hissedebilmektedir. Bunun tek nedeni ise ENDÜSTİRİYEL GIDALAR! Kesinlikle paket içerisindeki ambalajlanmış gıdaları tüketmeyin, hatta mümkünse mağara adamı diyeti yapın. Yani dedeleriniz ve nineleriniz ne yiyorsa onları yemeniz gerekiyor. Tabi bulabilirseniz.

Ben kendi egzama sorunumu büyük oranda bu şekilde çözdüm şimdi size adım adım neler yaptığımdan bahsedeyim;

Uzun yıllar, yaklaşık 13 yaşımdan beri egzama ile savaşıyorum ancak çoğu zaman pes ettim ve hastalığı kendi haline bıraktım. Bunu size aşırı zarar veren bir hastalık olmadığını düşündüğünüz için bazen çok da umursamıyorsunuz. Bu hem iyi hem de kötü birşey. Çünkü hastalığı gözünüzde büyütmemek iyi ancak bu hastalığın aslında vücudunuzda yanlış giden birşeyler konusunda size sinyaller verdiğini ciddiye almazsanız ilerde daha ciddi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Egzamanın en temel nedeninin organik olmayan gıdalarla yapılan beslenme şekli olduğundan bahsetmiştik. Bu yüzden ilk önce beslenme şeklinizi olabildiğine değiştirmelisiniz. Nasıl yapacağız imkansız dediğinizi duyar gibiyim. Kaçabildiğiniz kadar kaçın. Örneğin hazır sıkılmış ve paketlenmiş meyve suları, gazlı içecekler, çikolatalar, cipsler... tüm bunlardan vazgeçmeniz oldukça kolay aslında, asıl zor olan kısmı meyve ve sebze, yani gerçek organik temel gıdaları bulabilmek. Bu gerçekten çok zor arkadaşlar.

Pazara gidip köylü vatandaşımızdan sebze meyve almak size mantıklı gelebilir. Ama zamanla öğreneceksiniz ki köylü vatandaşımız endüstriyel şirketlerden daha acımasız. Çünkü köylüler de öğrenmiş limon nasıl sarartılır, süte ne katarsa daha fazla para kazanabilir, yoğurdun içine , süte, peynire, tavuklara, bahçesine ektiği soğana ve tarlasındaki patatese haddinden fazla tarım ilacı ve kimyasal maddeleri kontrolsüz şekilde kullanmayı. Bu yüzden aslında pazar şayet bilmiyorsanız sizin için daha ölümcül olabilir.

Örneğin ben geçenlerde pazardan kabuklu ceviz aldım ve eve geldiğimde cevizi yerken resmen çamaşır suyu içmiş gibi hissettim. Sonra ilk işim Google'a  "ceviz çamaşır suyu" yazmak oldu, ve ne göreyim? Cevizleri ağartmak için vatandaş çamaşır suyuna yatırıyormuş. Bu inanılmaz birşey, nasıl bir insan bunu yapabilir gerçekten anlamak mümkün değil.

Tekrar konumuzda dönecek olursak;

  • Ben olabildiğince ambalaj içindeki gıdalar tüketmiyorum
  • Yoğurdu evde yapıyorum, bazen tanıdık güvendiğim sütçüden, bazen marketteki günlük sütten
  • Kombu çayı tüketiyorum
  • Sabahları LR'ın PROBALANCE gıda takviyesini kullanıyorum, vücudumu alkali tutmak için destek!
  • Olabildiğine etten uzak duruyorum
  • Kahve, çay, alkol tüketimini minimuma indirdim
  • Cildimi asla kuru tutmuyorum ve LR'ın aloe vera bazlı kremlerini, el sabununu kullanıyorum
  • Egzersiz yapıyorum
  • Stresten uzak yaşamaya çabalıyorum
  • Aloe vera jel içecek kullanıyorum ve bağışıklık sistemini güçlendiren gıda takviyeleri alıyorum

Şimdilik size tavsiyelerim bunlar olacaktır.

Diğer yandan kesinlikle denemenizi tavsiye edeceğim bir kaç şey daha var. 3 gün boyunca bütün öğünlerde taze sıkılmış sebze ve meyve için. Bu size mükemmel bir detoks yapacaktır. Şayet bağırsak floranızda bir problem olduğunu düşünüyorsanız "leaky gut syndrome" bu konuda biraz araştırma yapın derim. Ve daima BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİZİ ayakta tutmanızı öneriyorum. Yediğiniz lanet endüstriyel gıdalar bağışıklık sisteminizi o kadar çok oyalıyor ki asıl işlevini yerine getiremiyor.

 

 

Okunma 1047 defa
Mesut Köylüce

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Bu kategoriden diğerleri: LR Aloe Vera Jel İçecek »